BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

akcentologij

kai užsikirtinėju pasakodama apie cefalu katedrą per trečiadieninius seminarus, - tai vyksta ne dėl to, kad neturiu ką pasakyti:
man kartais papraščiausiai būna per sunku klausytis savęs.
kol bandau per pusantros sekundės sugalvoti sinonimą žodžiams power ir authority, mano rytų europietiškoji rrrrrrrrrrrrrr, dvidešimt trečioji abėcėlės raidė, ta pati, kurios niekaip neištardavau iki penkerių (aš ir sakau tau: ne jatas, bet jatas), kažkur tarp liežuvio linkio ir šiek tiek pravertų lūpų kaip gyva, kaip amžina gysla pulsuoja, užblokuoja visus kognityvius sugebėjimus, priverčia galvoti garsais, o ne žodžiais, klausytis savęs šnekant ir žinoti, kad šneku ne aš.
gal dėl to man ir patinka rašyti?
sudėlioti iš ženklų, o ne garsų, sakiniai gyvena savo gyvenimus. jie plaukia, plaukia jie - grakštūs, ritmingi, begarsiai, mylimi, bet ne mano: jie yra plūduriuojantus niekieno diskursai apie kuriuos kažkada rašė Foucault, jie yra skaitytojų, o ne autorių nuosavybė.
kiek daug pagrindo neturinčios arogancijos, kiek daug (su ja atsirandančios) įtampos, kiek daug vidinės panikos dingsta pilnai įsisavinus šį supratimą -

prie tuščio atviro word’o puslapio trečiame lse bibliotekos aukšte, juodu tušinuku galiniuose užrašų knygutės puslapiuose -
aš mąstau ne savo mintis.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. tik linksiu galva, skaitydama šį įrašą

  2. ir aš palinksėjau, labai labai:) gražu.

  3. Cha:

    tiesiogiai su šiuo įrašu nesusiję, tiesiog niekaip negaliu išmest iš galvos. kadaise rašei apie šventyklėlę Foucault, dabar bet kokiam kontekste su juo susidūrus vis prisimenu Mike Nelson ‘Amnesiac Shrine’: . tikriausiai visai ne tokią turėjai omeny, tačiau dėl pavadinimo,stiklo ir spindėjimo.

Rašyti komentarą