BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

simuliakrų simuliakrai

kažkada, tikriausiai skaitydama, tikriausiai S bibliotekoje, ant pilkos užrašinės nugarėlės surašiau tris dalykus, kuriuos praradau, ir tris, kuriuos atradau per pastaruosius penkis metus. taip kompaktiškai, tiksliai taip - ketvirtadalis mano gyvenimo tilpo šešiuose žodžiuose.
poezija / religija / kalba
maistas / lytiškumas / dailė

labai netikėtas ir gal net kiek bauginančiai simetriškas posūkis nuo idėjos link medžiagos, visur. poezija iškeista į kreminius pyragaičius, neįtikėtinai tirštą, beorę cappuccino plutelę, į troškinį su persikais ir chorizo po penktadieninių paskaitų. dievas į kūną, į lytiškumą - bet ne tą, kuris mano, kuris gali būti fiziškai suvokiamas esamuoju laiku.

man sunku galvoti save kaip kūną, net šalia mm. kaip kūnas aš sau neįdomi. todėl lytiškumas tampa teoriniu, vizualiu ir, svarbiausia, istoriniu konceptu. religija irgi yra: teorinė, vizuali ir istoriškai kintanti. jei ji kažkada padėjo man susivokti moralinių normatyvų masėje, tai - dabar - renesanso vyrai, moterys, hermafroditai - tampa tų normatyvų kintamumo įrodymais, atsitiktinimų, ant kurių tos normos yra statomos, pavyzdžiais. kažkada tikėdavau žodžiais, dabar tikiu: potepiais, įspaudais, raudonos kreidos linijomis.

2011-ais gyventi yra geriau negu 2010-aisias yra kitaip negu 2006-ais.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. rut:

    atsimenu, kaip L, rašytsąjungos pirmininkas, anuomet (kokioj 11-12 klasėj) pasakė kažką panašaus į “susirasi vyrą ir baigsis tavo poezija”.

    siaubas, kaip man gaila tos kažkur ten, praeity, pasilikusios poezijos.:/ aš vis dar naiviai tikiu, kad galiu ją susigrąžinti. bet su kiekviena diena, vis labiau atitolinančia mane nuo paskutinio parašyto eilėraščio, ta viltis mažėja..:/

  2. visi mes ilgimės, rūta. iš ties, keista, kai pagalvoji - kaip kažkas, ką įsivaizdavai kaip neatskiriamą savo būties dalį, ima ir išnyksta?
    todėl pati nustebau, kai, bandydama susidėlioti šitą nostalgišką praradimų sąrašą supratau, kad jis yra ir atradimų sąrašas. gal ir tavo poeziją pakeitė, pavyzdžiui, architektūra? jautrumą žodžiams - jautrumas linijoms, erdvėms, šviesai. gal?

  3. bet gi čia ta poezija. šituose įrašuose, šituose pasakojimuose ir ten, apie ką pasakojama. niekur ji nedingo. gal tik pavidalus pakeitė, bet visa ko pavidalai kinta nuolat. beorė cappuccino plutelė irgi yra poezija. nors žinau, žinau ilgesį žodžių, išsidėstančių strofomis.

Rašyti komentarą